kedd

Kilenc dolog 2. rész

A kétségbeesés.

Van egy barátom, Lídia, akinek az első nagyobb befektetése a vállalkozásába az elszántság volt.

Azt mondta: „A gyerekeim éhesek, muszáj, hogy ez a dolog működjön. Mihez is kezdenék, ha nem jönne be?”

Ezért hát befektetett a vállalkozásába, amely olyan terméket forgalmazott, amiben ő is hitt, 1 dollárt. Az 1 dollárt szórólapokra költötte, hogy eladhassa azt a terméket, amelyet a nagykereskedőtől vett meg, és továbbadta a fogyasztóknak.

Bill Bailey barátom tizenévesen ment Chicago-ba, amikor befejezte a középiskolát. Az első munkahelyén éjjeliőrként dolgozott.

Megkérdezték tőle: „Bill, mi vehetett rá, hogy elmenj éjjeliőrnek?”, ő pedig azt felelte: „Az éhség”.

Ha az ember éhezik, akkor bármilyen munkát elvállal. Muszáj dolgoznia valahol akár éjjeliőrként is.

Évekkel később Bill megkapta a Horatio Alger díjat, gazdag, hatalmas, és az egyik legjobb életstílusú ember, akit csak ismerek. De az első állásában éjjeliőr volt.

A kétségbeesés nagyon erős ösztönző lehet. Amikor azt mondja magának az ember: muszáj.

vasárnap

Kilenc dolog ami fontosabb, mint a tőke - Jim Rohn

Ha belekezdesz bármilyen vállalkozásba vagy üzletbe, csináld azt főállásban vagy mellékállásban, nagyon előnyös és értékes dolog, ha van tőkéd.

De biztosan te is ismersz olyan embereket, vagy legalább hallottál róluk, akik tőke nélkül kezdték, és mégis vagyonokat kerestek.

Hogyan lehet ez? Nos, én abban hiszek, hogy vannak olyan dolgok, amelyek sokkal értékesebbek, mint a tőke, és sikerre vihetik az üzletedet. Hadd adjak róluk egy listát.

Az idő.

Az idő értékesebb, mint a tőke.

Azt az időt, amit egyszer rászántál valamire, ne pocsékold el. Az időt befekteted a vállalkozásodba, amely értéket teremt majd a piacon, és várhatólag hasznot fog hozni.

Az idő a tőkéd. Mennyire értékes az időd? A megfelelően befektetett idő egy egész vagyont ér. Az elpocsékolt idő pedig a csődöt jelentheti. A befektetett idő csodákat tehet, ezért hát fektesd be az idődet.


Szokásomhoz híven részletekben fogom elküldeni a cikket, de ha egyben szeretnéd olvasni kattints ide: Kilenc dolog

A jó hír, van megoldás!

De hogyan tudnád egyáltalán megismerni egy nagy embercsoport szükségleteit, elvárásait és kényelmi szintjét? Különösen akkor, amikor még nem is ismered őket személyesen? Ez nem lehetetlenség?
Nem kerülne ez a piackutatás több ezer dollárba hónapokon keresztül?
Nem, egyáltalán nem.

Tudod, már van legalább egy olyan csoport, amelyiket úgy ismered, mint a tenyeredet. Valójában minden részletet tudsz róluk. Ez egy olyan csoport, amelyben kellemesen érzed magadat, és amelyet kedvelsz. Hogy melyik ez a csoport?

Mindazok az emberek, akik kedvelnek téged!

Gondold csak meg! Amíg igaz az, hogy sok tekintetben egyedülálló vagy, a marketing szempontjából egymillió olyan ember van, mint te. Nekik is pontosan ugyanazok a szükségleteik, pontosan ugyanazok az elvárásaik, és még a kényelmi zónájuk is. Ez tény.

Gondolj egy olyan komoly szükségletedre, amely éppen most jár a fejedben. Milyen okok rejtőznek e szükséglet mögött? Most már felfogtad, hogy egymillió embernek pontosan ugyanez a szükséglete? Gondolj az elvárásaidra és személyes preferenciáidra, amiért ezt az “üzletet csinálod”!

Ismét, egymillió ember van ugyanebben a helyzetben, akik úgy tekintenek az életre, ahogyan te! Gondolj a félelmeidre és utálataidra! Így igaz: egymillió olyan ember van, aki pontosan ugyanígy érez!

Ez nem kérdéses.

Kik ezek az emberek?

Ők azt a darabját alkotják a marketingnek, amelynek te magad is része vagy. Ezek azok az emberek, akiket nagyon jól ismersz még akkor is, ha soha sem találkoztál velük. Ők a te saját tükörképed, egymillió másolatban. Ezek az emberek a te célcsoportod.

Csodálatos dolog célcsoporttal rendelkezni. Amint beazonosítod a célcsoportodat, a hatékony csatlakozódugó megtervezése már gyerekjáték. Már tudod, hogy mi a te elsődleges szükségleted. Már tudod, hogy normál esetben te hogyan csinálod az üzletedet.

Már mindent tudsz a te kényelmi zónádról. Már csak annyit kell tenned, hogy megtervezz egy marketing megközelítést saját magad felé. Majd vidd el az üzenetedet a rokon fogyasztóidnak. Menj oda, ahol vannak! Kövesd a közös köteléket, amely belőled egyet csinál!

Ez az igazi network marketing.

És még egy másik hatalmas előnyöd is származik abból, ha a saját célcsoportodon belül dolgozol. Az üzleti kapcsolatok a bizalomra épülnek. Minél erősebb a bizalom, annál termékenyebbek üzleti kapcsolataid. Ez is egy oka annak, hogy a “hideg piac” annyira eredménytelen. A hideg potenciális jelöltjeidnek fogalmuk sincs róla, hogy te ki vagy.

A célcsoportod már viszonylag langyos. Már van valami közös bennetek, egy kölcsönös kapocs, amelyre építhetsz.

Vegyünk például egy háborús veteránt! Amikor véletlenül belebotlik egy másik veteránba, a kapcsolat azonnali, még akkor is, ha előtte sohasem találkoztak.

Létezik egy bizonyos emberi kapcsolat, ami “beépített”, és egy kölcsönös elfogadás, amely automatikus.

Ez igaz megszámlálhatatlan sok más csoportra is: anyák gyermekeikkel, egyetemi hallgatók, nyugdíjasok, csökkent képességű személyek, egyedülálló szülők, alacsony fizetésből élők, nagyszülők, pedagógusok, számítógépes szakemberek, és így tovább, és így tovább.

Amikor a potenciális jelöltek látják, hogy te “egy vagy közülük.” – ugyanazokkal a szükségletekkel, elvárásokkal és félelmekkel - az érdeklődési szintjük hirtelen jó néhány fokkal emelkedni fog. Ha van megoldásod a szükségleteikre, szeretni fognak.

Jól nézd meg, hogyan “csatlakoztattad” ezt a lehetőséget! Olyan gyorsan növekszik az üzleted, mint ahogyan szeretnéd?

Lehetne még javítani a megközelítéseden?

Előnyöd származhatna az üzletednek másfajta konnektorokból is?

Ha most nem ott vagy, ahol lenni szeretnél, akkor itt az ideje, hogy elgondolkozz egy jobb csatlakoztatáson, aztán fel az árammal!

Dru White, Coconut Group TMUpline (Ő a mi legfelső vezetőnk a TNI struktúrában - János)

péntek

Ismerd meg a potenciális jelöltedet

Ennek mind sok értelme van”, mondod. “De hogyan tudom megismerni a potenciális jelöltem szükségleteit, elvárásait és kényelmi zónáját? Hogyan lehetek biztos abban, hogy a megközelítésem illeszkedik?

Nyilvánvalóan ahhoz, hogy bele tudd illeszteni a csatlakozódugódat a konnektorba, nagyon jól meg kell ismerned a potenciális jelöltedet, és ez csak az alábbi három lehetőségnek csak az egyikével valósítható meg. (Meglepő módon egyikbe sem tartozik bele a beszélgetés és a beszélés: mindegyik a figyelemről és a megtanulásról szól.)

Íme itt vannak:

a) Közeli személyes kapcsolatok. Meríthetsz azokból a tényekből, amiket már tudsz azokról az emberekről, akik nagyon közel állnak hozzád. Ez magában foglalhatja a személyes kapcsolataid legszűkebb körét, úgymint a családtagokat és a nagyon kedves barátokat.
Ezek azok az emberek, akiket annyira jól ismersz, hogy teljes mértékben megérted a komoly szükségleteiket, elvárásaikat és félelmeiket. Eleget tudsz ezekről az emberekről ahhoz, hogy egy egészen intelligens döntést hozzál arról, hogyan fogod őket megközelíteni.
Ezek a fajta közeli személyes kapcsolatok a network marketing klasszikus potenciális jelöltjei. És ők jók is lesznek. Azonban van egy nagy hátránya: marketing szempontjából ez a csoport jellegzetesen nagyon kicsi.
Hacsak nem vagy pap, vagy orvos, talán egy-két tucat embernél többet nem ismersz bizalmasan. Ezért a hosszú távú üzleti növekedés érdekében nem túl célszerű erre a csoportra támaszkodni.
Ennek ellenére ezek a kapcsolatok ideálisak kezdőpontnak.

b) Alkalmi személyes kapcsolatok. A második választásod az, hogy kellő időt és energiát áldozol arra, hogy minden egyes alkalmi kapcsolatodat bizalmasabban is megismerd, egyéni alapon.
Azaz, ha nem tudod, hogy melyek a potenciális jelölted szükségletei, elvárásai és félelmei, tedd fel a megfelelő kérdést és tudd meg!
Elméletileg, ha veszed a fáradtságot, hogy valakit elég jól megismerj, képesnek kell lenned arra, hogy megtervezz egy olyan csatlakozódugót, amely beleillik a konnektorba.
Ez az elmélet. De a valóságban ez nem működik ilyen jól. Nem célszerű abba fektetni az idődet, hogy mindenkinek az életébe beleüsd az orrodat, akit csak ismersz.
Örökké tartana. És őszintén szólva, a legtöbb embert nem hoznák túlzottan izgalomba a kivizsgáló kérdéseid. Hacsak nem vagy egy mesterpszichológus és egy ravasz ügynök keveréke, ez a választás is brutális.

c) Célcsoportok. Ha nem vagy egy szuper ügynök, akkor ez a harmadik választás messze a legjobb. Valójában tényleg ez az egyetlen célszerű választásod a hosszú távú, stabil növekedéshez.
Egyszerűen szólva, kiválasztasz egy olyan embercsoportot, akiknek ismered a szükségleteit – ez lesz a célcsoportod – majd megtervezel egy testre szabott megközelítést.
Más szóval, megtervezel egy nagyszerű csatlakozódugót, aztán csatlakoztatod azokba a konnektorokba, amelyekbe beleillik. A világon a sikeres üzletek 90%-a így működik. Ezt úgy hívják, hogy target marketing (cél-marketing).
Az üzleti megközelítésedet a potenciális jelöltek sajátos csoportja köré építed, még akkor is, ha egyénenként nem ismered őket.
Mivel ennek a csoportnak a tagjai mind hasonlóak a kulcsszemszögből nézve, hasonlóak a szükségleteik, elvárásaik és kényelmi szintjük.
Amint be tudsz azonosítani egy ilyen csoportot, egész egyszerűen alkalmazd a sütemény-formázó megközelítést – a méretre vágást, de most rájuk – újra és újra. És meglesz az eredménye.

csütörtök

A potenciális jelőlt félelmei

Végül, vedd figyelembe a potenciális jelölted kényelmi zónáját!

A kényelmi zóna hasonló az elvárásokhoz. Azonban van egy fontos különbség. Ahogy említettem, az elvárások a potenciális jelölt személyes rutinjához és szokásaihoz kapcsolódnak: az, ahogyan az egyén normális esetben szereti tenni dolgait.

A kényelmi zónához olyan dolgok kapcsolódnak, amelyek a potenciális jelöltet megijesztik, vagy tényleg nyugtalanítják. Túlmutat a rutintalanságon. A kényelmi zóna egy kellemes személyes menedék – mint egy nagy, meleg, pelyhes labda belseje – ahol a potenciális jelölt biztonságban és védettségben érezheti magát.

A kényelmi zónán kívüli világ egy ijesztő hely. Ha egy potenciális jelölted úgy gondolja (még akkor is, ha nem igaz), hogy arra kéred vagy kényszeríted, hogy valami olyat tegyen, amivel ő kikerül a kényelmi zónájából, meg fog dermedni.

De tényleg teljesen mozdulatlanná válik, annyira, hogy még a fülei sem fognak működni: többé semmit nem fog meghallani, amit mondasz neki. A kezei annyira ernyedté válnak, hogy nem lesz képes kitölteni egy űrlapot. Még akkor is, ha bátran rábólint mindenre, amit mondasz, később kevés aktivitást fogsz tapasztalni.

Az egyetlen módja annak, hogy a potenciális jelöltedet biztonságban megtartsd a kényelmi zónáján belül, hogy előre tudd, milyen dolgok ijesztik meg vagy nyugtalanítják. Soha ne a saját tapasztalataidat használd mérőeszközként!

Talán te nem gondolod meg kétszer, hogy odamész-e egy idegenhez és megosztod vele az információidat erről a nagyszerű üzletről. Lehet, hogy még lelkesedéssel is támogatod ezt a módszert a potenciális jelölted előtt: “Könnyű dolog építeni az üzletedet, érdeklődő emberek mindenhol vannak. Bárkihez odamehetsz egy áruházban és mesélhetsz nekik róla!”.

Amikor ezt a jó szándékú tanácsot a rossz személynek adod, lehet, hogy ezzel az ajtót csapod be.

Azzal is kimozdíthatod az embereket a kényelmi zónájukból, ha pusztán utalsz arra, hogy majd olyasmit kell tenniük, ami számukra ijesztő vagy nehéz, még akkor is, ha nem mondod ki.

Például tegyük fel, hogy társaságkedvelő típus vagy és abszolút nem okoz gondot kiállni egy csoport elé. Ha ezt jól csinálod, biztosan képes leszel meggyőzni valakit a közönségedből, hogy lépjen be az üzletedbe.

Nagy hatással lesz rá a tudásod és az előadásod. Még a pontozott vonalon is alá fogja írni a nevét. De milyen gyötrő félelem leselkedhet a hátsó gondolataiban? Azon tűnődik, hogy neki is ugyanilyen előadást kell majd tartania? Emberek előtt? Teljesen egyedül? Mi lesz, ha eltolja? Mi lesz, ha bolondot csinál magából?

Hacsak nem egy ékesszóló a potenciális jelölted, egy csoport előtti prezentáció gondolata halálra fogja őt rémiszteni. A hagyományos ügynöki munkától eltérően, a network marketing sokkal több annál, mint hogy felírjuk egyvalakinek a nevét az űrlapra.

A jövőbeli sikered azoktól az emberektől függ, akik az egyszerű feladatokat lemásolják. Azoknak az embereknek a számára, akiket te szponzorálsz, csak egyetlen másolandó modelljük létezik: te! Ha ijesztő dolgokat mondasz vagy teszel, alig van esély arra, hogy a te cselekedeteidet fogják utánozni.

vasárnap

A potenciális jelölt elvárásai


De a potenciális jelölt szükségletén túli miért beazonosítása csak egy része az egyenletnek. Egy okos marketing szakember a potenciális jelölt elvárásait is figyelembe fogja venni.

Hadd definiáljam, mit értek elvárásokon. Eleget tenni a potenciális jelölt elvárásainak azt jelenti, hogy a megközelítésedben semmi sem lehet szokatlan a jelölted számára. Minden természetesnek és rutinosnak tűnjön.

Természetesen ennek megvalósításához ismerned kell a potenciális jelöltedet. Teljesen meg kell értened, hogy ő hogyan dolgozik.

Ha a potenciális jelölted nem használ számítógépet, ne irányítsd őt a weboldaladra! Ez nem egy olyan dolog, amit ő elvárna a napi rutinjának normális részeként. Ha a potenciális jelöltednek nehézséget okoz jönni-menni a városban, akkor ne várd el tőle, hogy megjelenjen egy találkozón a város másik végében!

Mi van akkor, ha a potenciális jelöltednek az a szokása, hogy szemtől szemben leül beszélgetni, mielőtt meghoz egy vásárlással kapcsolatos döntést? Gondolod, hogy önállóan feliratkozna, ha postán küldenél neki egy “info csomagot”?

Minden egyes embernek megvannak a maga személyes rutinjai, szokásai és procedúrái. Elvárja, hogy ezek megmaradjanak – és ő meg is fogja tartani őket.

Ha olyan irányba próbálod terelni őt, amely eltér ezektől az elvárásoktól, akkor csalódni fogsz. Másrészről, ha olyan megközelítést tervezel, amely szépen igazodik minden elvárásához, esélyeid a sikerre drámaian fognak javulni.