szombat

A három embertípus - a 3 százalékosok

Alapvetően háromféle ember van. Fontos felismerni őket, sok felesleges fáradtságtól megkíméhatad magad. Úgy hívjuk őket, hogy 3%-os, 27%-os és 70%-os. A 3 csoport emberei a következők:

Első csoport: a 3 százalékosok

  • Kiemelkedően teljesítők, nagyon agilisak, célorientáltak, általában feladat-orientáltak (adj nekik munkát, és megcsinálják),
  • Megoldás-orientáltak.
  • Tökéletesen megbízhatók (tudják, hogy mit akarnak és el is érik azt).
  • Azonban a legtöbbjük: egoista, makacs és önálló véleménye van.
  • Szeretik a felelősséget.
  • Általában nehezen tanulnak, és nehezen tanítanak (más szóval nem vezethetők).
  • Azt gondolják, hogy bárki meg tudja csinálni, amit ők csinálnak. Így válaszuk bárki kérdésére – dolgozz keményebben!

Ez a 3%-os csoport általában a cégek elnökeiből, marketing vagy operatív vezetőiből kerül ki, onnan, ahol felelősség van és kontroll alatt vannak.

Adhatsz nekik olyan feladatot, hogy másszák meg az 5670 méter magas Timpanago-hegyet, ami az otthonod mögött van és fel fognak érni a csúcsra.

Nem fogják az utasításaidat követni, feltehetően nem fogják a térképedet használni, de megtalálják a módját, hogy felérjenek a csúcsra.

Ha elég szerencsés vagy, hogy megtaláld ezt a 3%-os csoportot a munkádhoz és szponzorálod őket, csak szeresd, biztasd őket és térj ki az útjukból.

csütörtök

Csibe CSináld Baromi Egyszerűen

CSIBE. Csináld Baromi Egyszerűen. Sokszor elmondjuk, mert fontos. Ne próbálj túl sok információt adni az új jelöltnek. Annyit adj neki, ami elég ahhoz, hogy felkeltsd az érdeklődését.

Lényegében arra van szükséged, hogy megtekintse a honlapodat, megnézze a DVD-t, részt vegyen a webkonferenciákon. Aztán hagyd, hogy ezek az eszközök elvégezzék a maguk házi feladatát.

Hadd jöjjenek a jelöltek rá maguk, hogy hol a helyük. Lelkesedéssel oszd meg a személyes történetedet, aztán hagyd, hogy az eszközök elvégezzék a munkát.

Szerezz annyi ismeretet, amennyit csak tudsz! Fordíts időt a kutatásra. Nagyon jól meg kell ismerkedned a termékekkel és az üzlettel kapcsolatos minden információval.

Az, hogy sokat tudsz nem jelenti, hogy bonyolítanod kell, csináld továbbra is egyszerűen, másolhatóan, akit érdekel, majd kérni fogja a további információkat.


hétfő

Jim Rohn kilenc dolog 5. rész

Szív és lélek.

Mi helyettesítheti a szívet és a lelket? A pénz nem. Pénzen nem lehet szívet-lelket venni. A szív és a lélek egymillió dollárnál is többet ér.

Ha van egymillió dollárod szív és lélek nélkül, akkor sem élsz igazából. Nem vagy hatékony.

De a szív és a lélek olyan láthatatlan mágia, amely mozgatja az embereket, ráveszi őket, hogy vásároljanak, döntsenek, cselekedjenek, válaszoljanak.

Személyiség.

Rendbe kell tenned a saját személyiségedet. Benned is rengeteg egyéniség van. Csak ki kell fejlesztened, hogy hatásos is legyen, hatásos legyen, akárkivel beszélsz is – legyen az kisgyerek vagy üzletember – szegény ember vagy gazdag ember. Az egyedi személyiség mindenhol otthon van.

A mentorom, Bill Bailey azt tanította nekem: „Mr. Rohn, meg kell tanulnod ugyanolyan kényelmesen és felszabadultan érezni magad, ha egy kis kentucky-i viskóban vagy, ahol a házigazda sörözik és a meccset nézi a tévében, mint egy washingtoni villában, egy szenátor vendégeként”.

Mozogj könnyedén, akár gazdagok, akár szegények között vagy. És ne tegyél különbséget köztük. Láss mindig esélyt arra, hogy egy különleges egyéniséggel alakíts ki kapcsolatot.

Legyél olyan ember, aki mindenhol jól érzi magát. Olyan egyéniség, amely nincs eltorzulva semmilyen irányba. És ne feledkezz el a karizmáról. A karizma, egy kis alázattal keverve.

Ez az egész lista többet ér, mint bármennyi pénz. Egy dollárral és ezzel a fent leírt listával tiéd a világ. Tiéd bárilyen darabja, amit megkívánsz, és elérhetsz bármilyen fejlődést, amit kitűztél magad elé. Átadtam neked a titkot. Tőke. Olyan tőke, ami értékesebb, mint a pénz, és ami biztosítja a jövődet és a vagyonodat. Ne feledd hát, hogy minden a rendelkezésedre áll.

A sikeredre,Jim Rohn

szombat

Jim Rohn kilenc dolog 4.rész

Hit.

Most már kezdi elhinni, hogy tényleg nagyon jó a terméke. És valószínűleg a cég is jó. Aztán elkezd hinni saját magában.

Lídia, egyedülálló anyuka, két gyerekkel, munka nélkül. „Uramisten, sikerülni fog!” Az önértékelése kezd növekedni. És mindez olyan befektetés, amelynél nincs jobb. A pénz a közelébe sem érhet.

Mi lenne, ha lenne egymillió dollárod, de nem lenne hited? Szegény ember lennél. Nem lennél gazdag. És most pedig következzék az, ami miatt Lídia ma milliomos.

Gondolkodás.

Fogd munkára az agyadat. Eddig valószínűleg az agyad kapacitásának 10 százalékát sem használtad ki. Mi lenne, ha kihasználnád a maradék 90 százalékot is?

El sem hiszed, mi minden történhet. Az emberek a leghihetetlenebb dolgokat tudják kitalálni. Hogy mit ér a gondolkodás? Egy vagyont.

Értékesebb a pénznél. Nem kell más, csak egy dollár és rengeteg agymunka. Ki kell találnod, hogy hogyan fog a vállalkozásod működni, működni, működni

szerda

Jim Rohn Kilenc dolog 4.rész

Bátorság.

A bátorság többet ér, mint a tőke. Ha csak 1 dollárod van, és rengeteg bátorságod, akkor megmondhatom, hogy fényes jövő vár rád.

A körülmények ellenében is bátornak kell lenned. Bármi történjék is, az emberi lények a leghihetetlenebb dolgokra képesek. Nem hallottál még ilyeneket?

Vannak egészen újak, Koszovóból, olyan emberekről, akik a Pokol legmélyén voltak, és mégis kijutottak onnan. Ilyenek az emberek, nem olyan könnyű elpusztítani őket.

A bátorság mindig valaminek az ellenében születik, nem valamiért, hanem valami ellenére. Ha Lídia már csinált három-négy üzletet, ennek kell következnie.

Ambíció.

„Hűha! Ha el tudok adni hármat, akkor el tudok adni harminchármat is! És ha harminchármat el tudok, akkor százhármat is.” Hűha. Lídiát egészen megszédítik a saját álmai a jövőről.

vasárnap

Kilenc dolog 3. rész

Az eltökéltség.

A kétségbeesés azt sugallja: muszáj.

Lídia először azt mondta: muszáj találnom egy ügyfelet. Ez volt a kétségbeesés.

Aztán azt mondta: még az első napon találok valakit. És persze, talált is.

Akkor azt mondta: ha egyszer működött, másodszor is működni fog.

De a második ember nemet mondott. Na most, ilyenkor mit is kell befektetni?